Nápověda k produktům

Obecné informace

Vzhledem k ruční výrobě mohou mít podšité výrobky menší odchylku (10 %) úměrnou k šíři výrobku od udané šíře - např. podšitý obojek 2,5 cm může mít celkovou šíři 2,7 cm.

K šití různých druhů výrobků jsou použity různé materiály, proto nelze zaručit, že různé výrobky budou mít stejné odstíny barev. Skutečné barvy se mohou od barev volených u jednotlivých výrobků mírně lišit, není v našich silách zvolit na barevné škále totožnou barvu s barvou výrobku. 

Dotazy k jednotlivým odstínům u různých druhů materiálu lze řešit po emailu ( info@muttandgo.cz ) či ve zprávách na facebookové stránce.

Zpravidla je použito 6 druhů materiálu:
Z 1. druhu materiálu je šita vrchní vrstva kolekce BASIC, kolekce START, kulatá pletená vodítka, sedáky, horní vrstva postrojů, postroje pro kočky
Z 2. druhu materiálu jsou šity podšité rukojeti u vodítek, podšití postrojů, podšití kolekce BASIC, kolekce EASY, pamlskovníky, tašky na venčení, oblečky, vesty, obaly na očkovací průkazy
Ze 3. druhu materiálu jsou šity celosoftshellové postroje, kolekce SOFT, podšití kolekce DESIGN, šátky s potiskem, klíčenky, štítky, část výcvikové sukně
Ze 4. druhu materiálu je šita vrchní vrstva kolekce DESIGN
Z 5. druhu materiálu jsou potisky obojků, postrojů, pamlskovníků, tašek atd.
Ze 6. druhu materiálu jsou šity lemy (výcvikové sukně, obaly na očkovací průkazy, oblečky..)


Péče o zboží
Veškeré zboží lze prát v pračce na 40° C bez aviváže. Zboží s reflexními prvky doporučujeme prát zabalené do ručníku či jiné tkaniny, zabráníte tím "obouchání" reflexní vrstvy.


Zapínání

Zapínání k obojkům a postrojům.

Plastový trojzubec vyrobený z acetalu. Plastový trojzubec je vhodný pro klidnější psy, pro tahavé psy doporučujeme nemrznoucí zesílený plastový trojzubec.

Nemrznoucí zesílený plastový trojzubec se speciální příměsí pryskyřice pro odolnost v mrazivém počasí. Trojzubec si ponechává své vlastnosti až do -20°C.  Tento trojzubec je mohutnější. Trojzubec je vhodný pro psy, kteří na vodítku tahají nebo cukají.


 

Bezpečnostní plastový trojzubec vyrobený z acetalu s červenou posuvnou pojistkou. Díky posuvce lze trojzubec zajistit proti rozepnutí (trojzubec se posunutím červené posuvky zablokuje).


 

Kovový trojzubec litý ze zinku. Trojzubec vyžaduje péči - uvnitř trojzubce je pérko, které při velkém znečištění může přestat fungovat. Trojzubec je tedy nutné udržovat čistý a po praní ho naolejovat. Trojzubec příliš nedoporučujeme pro "psí prasátka" a vodomily. Kovový trojzubec je pochopitelně těžší než plastové trojzubce, zejména tedy u postrojů s jedním trojzubcem na straně hrudníku hrozí možnost přetáčení postroje. Trojzubec též nedoporučujeme pro psy citlivé na zvuky, kovové části o sebe při pohybu cinkají.

Uzavřený obojek - obojek se přetahuje přes hlavu psa. K obvodu krku je dobré uvést i obvod hlavy v nejširším místě. Lze ho buď na krku psa dotáhnout a obojek tak nechávat na psovi, nebo jej pouze přetáhnout přes hlavu psa na procházku - obojek tak ale bude na krku psa volný. Utahování obojku na krku psa při nasazování před každou procházkou nedoporučujeme, je to časově náročnější.
Polostahovací obojek - obojek se přetahuje přes hlavu psa. K obvodu krku je dobré uvést i obvod hlavy v nejširším místě. Obojek má 2 polokroužky pro úchyt vodítka. Při uchycení vodítka za 1. polokroužek se obojek bude při tahu psa stahovat až ke 2. polokroužku. Stahování obojku je dlouhé přibližně 1/3 uvedeného obvodu krku psa. Při uchycení za 2. polokroužek se obojek nestahuje.
Obojek polostahovací s řetízkem - obojek se přetahuje přes hlavu psa. Řetízek je vždy stejný, u tohoto typu zapínání je tedy bezpředmětné volit jinou než základní variantu polokroužku na obojku. Při uchycení vodítka za kroužek se obojek stahuje rovnoměrně z obou stran až k polokroužkům na konci řetízku. U 2,5 cm širokých obojků lze obojek stáhnout o 10 cm, u obojků 3 cm širokých o 10 cm a u obojků 4 cm širokých o 15 cm. Při úchytu vodítka za polokroužek na jedné či druhé straně řetízku se obojek nestahuje.
Provlékaný trojzubec - tento typ zapínání je využíván u dlouhosrstých psů (trojzubec není zapínán přímo na srsti psa, nehrozí tak secvaknutí srsti psa v trojzubci), nebo u tahavých psů, jelikož trojzubec takto není tolik namáhán. U tohoto typu zapínání je použit základní plastový trojzubec. 
Martingale obojek - obojek přetahovací přes hlavu psa. K obvodu krku je dobré uvést i obvod hlavy v nejširším místě. Obojek je využíván především u chrtů. Obojek je polostahovací rovnoměrně z obou stran.
Zapínání na sedlářskou přezku s rolnou - pevné zapínání obojku. Obojek má 4 dírky. U šíře obojku do 3 cm včetně je nastavitelnost obojku v rámci 6 cm. U obojku šíře 4 a 5 cm je nastavitelnost obojku v rámci 7,5 cm. Uvedený obvod krku odpovídá druhé dírce, na utažení obojku je tedy 1 dírka, na povolení 2 dírky. Tento typ zapínání není vhodný kvůli jeho malé nastavitelnosti pro rostoucí psy. Obojek nemá průvlečnou sponu, zvolte základní typ bez příplatku.
Obojek s gumičkou - obojek určený pro kočky chodící ven, přetahuje se přes hlavu zvířete. Při nouzové situaci - uvíznutí obojku a hrozby uškrcení kočky se kočka z obojku díky gumičce vyvlékne.
Zapínání na obojkovou přezku - obojek má 4 dírky. U šíře obojku do 3 cm včetně je nastavitelnost obojku v rámci 6 cm. U obojku šíře 4 a 5 cm je nastavitelnost obojku v rámci 7,5 cm. Uvedený obvod krku odpovídá druhé dírce, na utažení obojku je tedy 1 dírka, na povolení 2 dírky. Tento typ zapínání není vhodný kvůli jeho malé nastavitelnosti pro rostoucí psy. Obojek nemá průvlečnou sponu, zvolte základní typ bez příplatku.

Polokroužky

Polokroužek na obojku či postroji slouží k uchycení vodítka, polokroužek na vodítku slouží k přepnutí vodítka na jinou délku.
Polokroužek svařovaný poniklovaný - vyrobený z ocelového drátu, následně svařený a povrchově upravený niklem a chromem. Polokroužek je vhodný pro běžné použití, není vhodný do slané vody nebo velmi časté máčení ve sladké vodě. 
Polokroužek svařovaný nerezový - je korozivzdorný, pevnější než polokroužek svařovaný poniklovaný, vhodný do slané i sladké vody.
Kroužek svařovaný poniklovaný - vyrobený z ocelového drátu, následně svařený a povrchově upravený niklem a chromem. Kroužek je vhodný pro běžné použití, není vhodný do slané vody nebo velmi časté máčení ve sladké vodě. 

Průvlečné spony

Průvlečné spony - posuvky slouží k nastavení délky obojku (obvodu postroje).
Kovová poniklovaná - průvlečná spona litá ze zinku, poniklovaná. Spona je drobná, neruší vzhled obojku, není vhodná pro psy, kteří na vodítku hodně táhnou nebo škubou.
Robustnější kovová poniklovaná průvlečná spona - spona litá ze zinku, poniklovaná. Tato spona je robustnější, je vhodná i pro tahavé psy.
Nerez sekaná průvlečná spona - sekaná z nerezové oceli. Tato průvlečná spona je masivní, vyznačuje se dlouhou životností a extrémní pevností. Je tedy vhodná pro všechny typy psů, do slané i sladké vody.

Plastová průvlečná spona - posuvka vyrobená z acetalu. Pevný plast používaný i v armádní výbavě.  Plastová průvlečná spona je oproti kovovým sponám velká, zabírá tedy větší část výrobku.


Karabiny

Karabiny k vodítkům.
Karabina železná pochromovaná 45 mm - malinká karabina vhodná pro mini psy - např. čivava, yorkšír.. 
Karabina železná pochromovaná 52 mm - karabina vhodná pro malé nebo menší střední psy, kteří příliš netahají.
Karabina železná pochromovaná 67 mm - karabina vhodná pro menší střední psy.
Karabina železná pochromovaná 76 mm - karabina vhodná pro větší střední psy nebo pro velké klidné netahající psy.
Karabina železná pochromovaná 81 mm - karabina vhodná pro velké psy.

Karabina švédského typu 64 a 71 mm - sekaná ze železa, poniklovaná - velmi pevná a odolná karabina vůči mrazu využívaná v psích spřeženích.

Panic karabina litá ze zinku, pochromovaná 108 mm - obří robustní pevná karabina využívána zejména u koní. Pro svou velkou váhu se příliš nehodí na vodítka s amortizérem.

Karabina nerezová - velmi pevná nerezová karabina vyrobená z oceli, vhodná do sladké i slané vody, pro silné psy.

Karabina Bull železná 104 mm - poniklovaná, extra pevná velká karabina ze železa používaná především u koní. Pro svou velkou váhu se příliš nehodí na vodítka s amortizérem.

Vypouštěcí karabiny - lité ze zinku, pochromované. Při stisknutí karabiny se otevřou obě části, karabina tedy umožňuje lehké a rychlé vypuštění psa.

Velice lehká hliníková karabina s extrémní pevností, používaná v leteckém průmyslu. Vhodná na všechny typy vodítek, zejména na vodítka s amortizérem.

Ucho u karabiny na vodítku - slouží k chycení zejména středních a větších psů nakrátko. Hodit se Vám bude při procházení davem lidí, při míjení cizích psů, při přecházení silnice.. všude tam, kde chcete mít svého psa těsně u sebe a plně pod kontrolou.


Typy postrojů

Typy postrojů a jejich využití.

Tour postroj je velmi univerzální - hodí se jak na běžné procházky, tak na výlety, dogtrekking, obrany, běhání u kola, koloběžky aj..  Nastavitelná verze je vhodná pro štěňata.

Norský postroj je možné použít na běžné procházky, kratší výlety, do města, na flyball nebo obrany. Nastavitelná verze je vhodná pro psy, kteří již příliš neporostou. Nehodí se pro bázlivé psy, kteří by měli tendence se z postroje vyvléci, nehodí se k tahu a není vhodný pro štěňata. Zapínání je řešeno tak, aby o něj pes při chůzi nezavázel loktem. Polokroužek pro uchycení vodítka je přišit napevno uprostřed ucha.

Postroj do X je možné použít na běžné procházky, kratší výlety nebo do města. Nehodí se k tahu ani k jiným sportovním aktivitám. Nastavitelná verze je vhodná pro štěňata.

Klasický postroj je velmi univerzální - hodí se jak na běžné procházky, tak na výlety, dogtrekking, obrany, běhání u kola, koloběžky aj..  Nastavitelná verze je vhodná pro štěňata.

Trek postroj se hodí na výlety, dogtrekking, běhání u kola, koloběžky a další obdobné aktivity. Nastavitelná verze je vhodná pro štěňata.

Saňový postroj je vhodný do tahu - pro zkušenější psy, kteří umí tahat, na dogtrekking, tahání sání.. Postroj není vhodný pro štěňata.

Postroj pro chrty se hodí na výlety, dogtrekking, běhání u kola, koloběžky, ale i na běžné procházky. Postroj končí až za hrudníkem, proto je pro psa téměř nemožné se z postroje vyvléci - je tedy vhodný i pro bázlivé chrty. Postroj má na hrudníku pomocné popruhy, které do určité míry zamezují přetáčení postroje.

Potisk

Potisk je vyrobený z polyuretanové folie. Potisknout lze softshell - tj. softshellové obojky, postroje, tašky, pamlskovníky, obaly na očkovací průkazy.. Výrobky s potiskem lze prát maximálně na 60°C, nesušit v sušičce ani na teplém topení, nežehlit.

Potisk z rubu obojku nebo postroje - potisk při běžném použití není vidět, slouží k případné identifikaci psa při jeho nálezu. Pro přečtení potisku musí nálezce obojek/postroj psovi sundat. Vhodný potisk z rubu výrobků je např. adresa, jméno psa, telefon na majitele.. Font potisku bývá arial, barvu volíme takovou, aby byla dobře vidět - obvykle bílou, černou nebo reflexní šedou. Minimální výška písmenek je 8 mm.

Potisk z lícové strany - na obojky a postroje tiskneme standardně jednobarevně jméno psa a telefonní číslo majitele psa, lze natisknout např. tlapku, srdíčko a jednoduchou siluetu plemene psa (do kolonky potisku lze uvést např. Maxík (tlapka) 777 888 999). Pokud bude Vámi zaslané logo či silueta příliš složitá, budete informováni emailem o nemožnosti natištění. Siluety z fotografií nevytváříme. Minimální výška písmenek je 8 mm.

Na tašky, pamlskovníky, obaly na očkovací průkazy lze natisknout o něco složitější siluety psů, jednoduchá loga (Vaše loga, cizí pouze se souhlasem majitele), jméno psa.. Po dohodě lze za příplatek natisknout jednoduchá vícebarevná loga (2-3 barvy). Pokud bude Vámi zaslané logo či silueta příliš složitá, budete informováni emailem o nemožnosti natištění. Siluety z fotografií nevytváříme. Minimální výška písmenek je 8 mm.